Як вибрати еліптичний тренажер?

З'явилося бажання придбати тренажер для тренувань? Тоді придивіться до еліптичних тренажерів. Купити їх - значить забезпечити відразу безліч видів навантаження. Під час занять в роботу включаються всі м'язи тулуба, кінцівок, гармонійно тренуються хребет і суглоби.
Як вибрати еліптичний тренажер?
Класифікація еліпсоїдів.

Всі відомі еліпсоїди умовно поділяють на кілька типів. Такий поділ залежить від приводу (задній і передній). Агрегати з заднім приводом найбільш затребувані, вони ідеальні для людей середнього зросту. Під час заняття торс користувача нахилений вперед. Еліпсоїди з переднім приводом передбачають більш вертикальне розташування тулуба і більше підходять для високих людей. За способом функціонування виділяють магнітні, електромагнітні та механічні еліптичні тренажери.

Всі механічні еліптичні тренажери, купити які можна недорого через простоту пристрою, довговічні. Основна рушійна сила - м'язові зусилля самої людини. Але користуватися ними рекомендується тільки здоровим людям. Пов'язано це насамперед з принципом роботи механізму апарату. Періодично виникають ривки, при цьому навантаження на тіло нерівномірна. Це негативно діє на суглоби ніг. Тренування на магнітному еліпсоїді більш комфортні: рухи виходять більш плавними, немає зайвого шуму. Єдиний мінус: при тривалих тренуваннях робота магнітного пристрою погіршується, відповідно, апарат починає давати збої в роботі. Найміцніші і зручні - електромагнітні еліптичні тренажери, ціна яких помітно вище, ніж у попередніх. Але вони допускають роботу в різних режимах, дуже м'яко діють на суглоби і хребет.

Завдяки цим якостям електромагнітні еліпсоїди з успіхом застосовуються в медустановах під час реабілітації, післяопераційного періоду. Всі електромагнітні моделі діляться ще на 2 різновиди: індукційні, що працюють від звичайної мережі, і генераторні, які приводяться в дію за рахунок акумулятора. Найдешевші - механічні еліпсоїди, самі ж дорогі - електромагнітні пристрої. Проміжний варіант за вартістю - магнітний еліпсоїдний тренажер для домашнього використання.

Габарити і вага.

Перш ніж придбати еліпсоїд, заздалегідь визначте місце для тренажера. Важку конструкцію складно рухати з місця на місце. Якщо ви плануєте періодично пересувати еліптичні тренажери, купити слід модель на роликах для полегшення транспортування.

Маховик і довжина кроку.

Ще один істотний момент: маховик. Якщо він важкий, заняття проходять з відчуттям комфорту, педалі можна крутити плавно, без зусиль. Дуже важливо також враховувати довжину кроку - відстань між ножними платформами. Чим більше довжина кроку, тим гармонійніше працюють м'язи тіла під час занять.

Режими для занять.

Перед покупкою вивчіть набір програм. Врахуйте, вибираючи еліптичні тренажери: ціна їх багато в чому залежить від наявності таких складних програм, як пульсозавісимиє. Якщо вам досить звичайних програм (передбачають тренування за часом і відстані), можна вибрати модель простіше і дешевше, не переплачуючи за непотрібні функції.

Платформи для ніг і важелі для рук.

У деяких еліпсоїдів можна варіювати кут нахилу платформи, на яких розташовуються ноги користувача. Це додає різноманітність на тренуваннях, робить їх більш комфортними. Крім того, деякі апарати мають функцію реверсу - завдяки цьому можна обертати педалі у зворотний бік. Перед вибором тренажера необхідно переконатися, що зручні важелі для рук, за які треба буде триматися під час занять.

Стійкість еліпсоїда.

Непогано, якщо модель має компенсатори нерівності підлоги. За допомогою них можна встановити агрегат практично на будь-який нерівній поверхні. На стабільність положення еліпсоїда також впливає вага користувача. Обов'язково дізнайтеся, яка максимально допустима вага: бюджетні моделі витримують 90 кг, а дорогі професійні апарати здатні "впоратися" з вагою 200 кг і навіть більше.

Возврат к списку