Як вибрати бігову доріжку?
Серед сучасних тренажерів величезною популярністю користуються бігові доріжки, купити які має сенс з кількох причин. Бігова доріжка - дуже ефективний і компактний апарат, який допоможе вирішити багато проблем зі здоров'ям. Незалежно від погоди є можливість професійно займатися бігом або спортивною ходьбою.
Існують 3 принципу роботи бігових доріжок. Відповідно, виділяють механічні, електричні і магнітні моделі. Механічні пристрої працюють за рахунок сили м'язів спортсмена. Вага такого агрегату близько 20 кг і ціна відносно невисока. З недоліків - шум і обмежений функціонал. Такі бігові доріжки купити можуть тільки міцні і здорові люди. Хворим із захворюваннями серця і хребта доріжки протипоказані.
У магнітних доріжок полотно для бігу набирає обертів плавно і рівномірно. Їх робота майже безшумна і проходить без ривків. Спортсмен витрачає значно менше зусиль на такій доріжці.
У електричних доріжок полотно крутиться за рахунок енергії від мережі. Вага таких доріжок більше і на такі бігові доріжки ціна вище, але у них існують корисні функції. Електричні бігові доріжки вимірюють пульс, швидкість, дистанцію і мають великий список корисних функцій. На таких доріжках можуть займатися не тільки спортсмени, а й ослаблені люди. Електричні доріжки відрізняються один від одного потужністю двигуна і швидкістю обертання бігового полотна.
Двигун електричної доріжки.
Оптимальна потужність двигуна домашньої бігової доріжки - 1,5-2,0 к.с. Бувають також дорогі тренажери з потужністю двигуна до 5-6 к.с., але вони зручні швидше професійним спортсменам.
Яким має бути бігове полотно?
Існують стандартні особливості бігового полотна. Для зручного користування доріжкою необхідно звернути увагу перш за все на його розмір. Метрові полотна з шириною 30 сантиметрів підійдуть тільки дітям. Дорослим же людям бігові доріжки купити слід розміром хоча б 40х120 см. Бігові доріжки від 150 см і вище розраховані на високих людей.
Слід також дізнатися, наскільки полотно здатне гасити поштовхи і удари. Амортизація має велике значення для всіх бігунів, так як при підвищеній жорсткості збільшується навантаження на хребет і суглоби.
Здатність до складання.
Ще один параметр, який має значення під час вибору бігової доріжки, це компактний тип складання. Деякі моделі мають в складеному стані ширину лише 30 см, але на такі бігові доріжки ціна досить висока.
Програми для ходьби і бігу.
У кожній електричної біговій доріжці існує певний набір програм. Вибираючи їх, можна за власним бажанням варіювати ступінь і характер навантаження. Наприклад, існують програми, які допомагають скинути зайву вагу, а також режими, що оптимізують тиск і поліпшують стан нервової системи.
Показники висвічуються прямо на дисплеї бігової доріжки. На деяких тренаж ерах на поручнях є сенсорні датчики, які вимірюють пульс користувача.
Додаткові зручності.
При можливості витратити на бігову доріжку трохи більше грошей, ніж планувалося, слід звернути увагу на моделі з вібромасажером і вентилятором. Вибромассаж допомагає розігріти м'язи і зняти втому. Вентилятор також послужить корисну службу, приємно охолоджуючи під час занять тіло бігуна. Бігові доріжки купити з таким набором програм можливо, якщо ви готові витратити понад тридцять тисяч гривень.
Переглянувши параметри тренажера, можна зробити правильний вибір - придбавши надійного товариша для спільної боротьби за здоров'я.